Jerry Miller má asi pravdu

Jerry Miller, Head of Revenue Intelligence for the Americas at Google, má asi pravdu. Vo svojom blogu z januára 2019 píše o veľmi blízkej budúcnosti Programatických zaručených transakcií. O tom prečo, a tom ako vyťažiť maximum z Programmatického predaja.

Tému by sme mohli začať Jerryho myšlienkou o tom, že “v prostredí online médií má typický vydavateľ pravdepodobne väčšinu svojho obchodného tímu zameraného na tradičné rezervačné obchody, často s jedným alebo dvoma account manažérmi zameranými na programatik. Tento pomer bude možno potrebné obrátiť“, píše vo svojom blogu.

Zmena sa blíži. Nie hneď, ale čoskoro

V slovenskom prostredí bude skôr platiť, že často s jedným, a nie s dvoma account manažérmi zameranými na programatik. Ale dobre. Podstata ani tak nie je v počte jeden či dvaja accounti, ale v tom pomere. A v tom, že ZMENA sa blíži. Nie hneď, ale čoskoro. Ďalej totiž píše:

“Programatické transakcie nenahradia všetku tradičnú digitálnu reklamu. Spoločnosť eMarketer predpovedá, že programatická reklama bude predstavovať 86% všetkých výdavkov na digitálnu inzerciu do dvoch rokov a do roku 2020 dosiahnu 66 miliárd dolárov”, píše Miller.


Prečítajte si aj: Desatoro o tom, kedy začnete naozaj profitovať z programatiku


Ako vyťažiť maximum z programmatického predaja

Väčšina online obchodníkov na Slovensku programaticky svojim klientom reklamu nepredáva. Asi zatiaľ nemusia – postupy sa u nás veľmi v tomto smere zatiaľ nemenia, a obchodníci sa neradi učia to, čo nemusia. Ale asi by sa mali. Aj meniť, aj učiť. Zmena sa totiž fakt blíži.Je to zaujímavé aj ďalej, Jerry píše ako vyťažiť maximum z programmatického predaja, a myslí tým z programatických zaručených transakcií:

“Analyzujte svoj aktuálny pracovný postup. Zvážte, koľko ľudí z vašich zamestnancov sa zaoberá kampaňou od začiatku do konca. Napríklad typická (štandardná) kampaň môže vyžadovať, aby dvaja pracovníci predaja pracovali päť hodín; jeden traffic manažér dve hodiny; a fakturujúca osoba jednu hodinu. Používanie programatických (rozumej zaručených) transakcií môže skrátiť čas strávený týmito úlohami o 30% až 60%. Aký vplyv by to malo na váš konečný výsledok? Kde by ste mohli tieto zdroje presunúť?


Prečítajte si aj: O strojoch a našom čase


Jerry Miller má asi pravdu

Nuž, dosiaľ som nečítal o tom, že by sa tomuto na Slovensku niekto venoval, alebo aspoň chcel venovať. A pozor, Jerry tému uzatvára logicky a priamočiaro, ako správny Američan:

” Firmy budú musieť zistiť, kde do ich reklamného mixu zapadá Programmatic Guaranteed. Stratégia nie je náročná: Keď finančná a prevádzková efektívnosť preváži náklady na používanie Programatických zaručených transakcií, vydavatelia by mali využiť tento vznikajúci typ transakcií.Táto zmena sa nestane cez noc. Prevádzková zotrvačnosť a zaujatosť voči súčasnému stavu bude pretrvávať. Tímy vydavateľov, nákupcovia médií a predajcovia sa nebudú okamžite adaptovať. Táto zmena sa však blíži a je poháňaná kupujúcimi a inzerentmi.

Teraz je čas na modelovanie vplyvu prevádzkových a finančných výhod na konečný výsledok, stanovenie obchodných pravidiel a štruktúru vašej organizácie tak, aby sa prispôsobila tejto vznikajúcej paradigme.”

Zdroj: thinkwithgoogle.com

Prečítajte si aj: Šanca na integráciu oddelených predajných tímov


Ak ste článok nečítali celý, vrelo odporúčam: Dosiaľ som nepočul, že by sa zmene spôsobu predaja, vytváraniu hybridných tímov či téme programmatic guaranteed v online médiách na Slovensku niekto systematicky venoval, alebo aspoň chcel venovať. No – myslím, že Jerry Miller má pravdu. Je načase.


Zdroj: https://www.thinkwithgoogle.com/intl/en-apac/tools-resources/programmatic/programmatic-guaranteed-selling/


Autor: Vladimír Martinka, Programmatic expert
Zoznam článkov autora


 

Už ste čítali?

  • Malým podielom homeoffice k nižšej produktivite?
    Malým podielom homeoffice k nižšej produktivite?

_