Na huby s mobilom

Väčšina hubárov používa pre cestu na huby auto. Viete ako si uľahčiť zapamätanie kde ste zaparkovali? A keď ste už v lese – spomeniete si, kde presne ste naposledy našli najlepší úlovok sezóny? Pomôže vám všadeprítomný mobil a aplikácia Google mapy.

Väčšina hubárov používa pre cestu na huby auto. Mnohí sa však zatúlajú tak, že pred cestou späť svoje auto často hľadajú dlhšie, ako im trvala samotná “hubačka”. Alebo márne hľadajú to svoje miestečko, kde minule našli najkrajšie dubáky v živote…. Stačí vám však mobil a Google mapy, aby ste oboje v pohode vyriešili, a ešte si aj fotografie s úlovkom upravili v aplikácii Google fotky. Ponúkame užitočný pohľad na tému na huby s mobilom.

Prvá vec – uloženie miesta parkovania

Miesto, kde ste zaparkovali, si vo svojom mobile môžete uložiť. Budete tak vedieť, kde ste nechali svoje auto. V telefóne alebo tablete s Androidom otvorte aplikáciu Mapy Google Mapy Google. Povoľte svoju polohu a kliknite na modrý bod, ktorý označuje vašu polohu. Kliknite na položku Uložiť parkovacie miesto. Parkovacie miesto bude uložené v Mapách Google, kým ho neodstránite.  O parkovacom mieste môžete pridať aj poznámku. Postup nájdete aj tu.

Pridajte obľúbené miesta do zoznamu

Pri zapnutej polohe uložte svoje obľúbené miesto na mape, aby ste ho neskôr mohli rýchlo nájsť v ktoromkoľvek vašom telefóne, tablete alebo počítači. V telefóne alebo tablete s Androidom otvorte aplikáciu Mapy Google Mapy Google. Vyhľadajte miesto a kliknite na značku, prípadne pridržte určitý bod na mape. Kliknite na názov alebo adresu miesta. Kliknite na možnosť Uložiť a potom zvoľte zoznam. Postup nájdete aj tu.

Ako si upraviť fotky s úlovkom

Fotky si zrejme pozriete a budete upravovať až doma a možno si z nich urobíte aj album a pridáte ho na svoj šikovný web. Aké možnosti máte pre úpravu, orezanie alebo otočenie fotiek a ako postupovať? Stiahnite a nainštalujte si aplikáciu Fotky Google a riadťe sa týmto postupom:
1. V zariadení s Androidom otvorte aplikáciu Fotky Google Fotky.
2. Otvorte fotku, ktorú chcete upraviť.
3. Kliknite na položku Upraviť Upraviť.
– Ak chcete pridať alebo upraviť filter, kliknite na položku Filtre fotky Photo filters. Filter použijete kliknutím, opätovným kliknutím ho môžete upraviť.
– Ak chcete manuálne zmeniť osvetlenie, farbu alebo pridať efekty, kliknite na položku Upraviť Upraviť.
– Ak chcete zobraziť ďalšie možnosti, kliknite na šípku nadol Šípka nadol
– Ak chcete fotku orezať alebo otočiť, kliknite na položku Orezať a otočiť Crop & rotate. Ak chcete fotku orezať, kliknite na okraje a presuňte ich.
Tip: Počas upravovania môžete fotku pridržať a porovnať tak úpravy s originálom.
4. Vpravo hore kliknite na položku Uložiť.
Vaše úpravy sa použijú na fotku, môžete ich však kedykoľvek vrátiť späť. Ak fotky nie sú zálohované, úpravy budú uložené ako samostatná fotka. Postup nájdete aj tu.

Prečítajte si aj: Ako na Google fotky – vytvárame album fotografií

Už ste čítali?

  • Mobil vám povie že váš domáci miláčik je doma hladný
    Mobil vám povie že váš domáci miláčik je doma hladný

 

Zdieľať